Ida-Saaremaa eakate liikumispäevad

Pöide ja Orissaare eakam rahvas kogunes oktoobrikuu keskel kahel korral toredaks matkapäevaks.

Hr Leo Filippov viis läbi nii öelda liikuvad loengud, kus meeldivalt rahuliku jalutuskäigu ajal rääkis ta ümbritsevast loodusest, puudest ja kooslustest. Muidugi vastas ka matkaliste arvukatele küsimustele.

12. oktoobril toimus matk Pöide hiietammikus, kus nüüd on hästi hooldatud terviserada koos discgolfi rajaga.

Matka algul iidse tamme juures vanakse krobetat koort uudistades nentis matkaline Jaanus: “meie inimesed oleme puudega väga sarnased - noorena siledad, vanusega aga kortsud ja krobedused suurenevad.” Jah, tihti me inimesed peame end looduse krooniks ja unustame, et oleme osa süsteemist. Ja mõnus on elada, kui Sa tead kuidas süsteem toimib. Mis on mis ja kes on kes.

Matkaline Mahe tunnistas, et sai ootamatult palju teada muu hulgas näiteks seda, et kadakamarja (õigemini öeldes käbi) ristike sümbolina on tuntud ajast kui ristiusk meie kanti jõudis. Enne seda peeti seda hoopis kolmjalaks.

 “Eelnevalt teadsin, et kadakas on kahekojaline aga et puul on 7 erinevat võravormi, olin unustanud.” räägib Mahe.

14. oktoobril kogunesime taas loodusmatkaks, et avastada Orissaare terviserada.

Seekord oli matka pikkus ligi kolm kilomeetrit, õnneks on terviserajale just eakatele mõeldes paigutatud 10 pinki ja rahulikult kulgedes ning puhkustega jõudsime jõudsime kenasti lõpuni. Elevust pakkusid pinkide nimed.

Mis need on? Mine vaatama!

Koos matkajuht Leoga olime mõlemad meeldivat üllatud matkahuviliste rohkest arvust. Pöide matkal osales kokku 29 eakat ja Orissaare oma 16 vaprat.

Tuhat tänu hr Leo Filippolvile, kes tuli saarlasliku rahulikkusega juhtis matka ja jagas lahkelt oma uskumatul rohket teadmistevaru.

Matkad said teoks tänu Eesti Tervise Arengu Instituudi projekti toetusele.

Andla Rüütel

Pöide ja Orissaare Spordijuht


Matkalised Pöide terviserajal


Matkalised Pöide terviserajalMatkalised Orissaare terviserajal