Orissaare Spordi kaks võistkonda osalesid mõõdunud nädalavahetusel Soomes, Lahtis Easter Tournamenil.
Noortele tulevikulootustele mõeldud rahvusaheline korvpalliturniir on ajaga muutunud oluliseks võistlusväljundiks Orissaare noortele korvpalluritele, andes väärtuslikke kogemusi nii mängijatele, kui ka nende treeneritele. Tänavu osalemisime juba 13. korda.
Kokku oli sel aastas Lahtis osalemas 238 korvpallivõistkonda, lasteaialastest kuni meesteni välja, ühtekokku üle 3200 inimese, kelle kõigi süda tuksus 3 päeva ainult korvpallirütmis.
Teiste seas ka Orissaare Spordi kaks võistkonda.
U13 võistkond osales Challenger sarjas mis on nö madalama tasemega ja saavutas 16 võistkonna konkurentsis tubli 6. koha. U14 noormehed tahtsid end proovile panna ja olid sel korral tugevamas sarjas, kus saavutasid 9. koha.

Nooremate poiste treener Margo Rüütel kirjutab:
"Osalesime turniiril võistkonnaga, kus põhiraskust kandsid mängijad, kes osalenud varasemalt mitmetel turniiridel ja saanud kogemusi EMV -l U 14 vanuseklassis mängides. Lisaks neile oli meeskonnas poisse, kellel varasemat mängupraktikat vähem või tegemist üleüldse esimeste ametlike korvpallimängudega. Turniiri eesmärk oli anda mänguaega kõigile ja jagada liidermängijatele rohkelt vastutust. Kolme päeva jooksul jõudsime mängida 5 mängu, saldoks 3 võitu ja 2 kaotust, mis andis 6 koha. 
Turniir täitis oma eesmärki - liidrid said olla liidrid ja käe said valgeks kõik mängijad."
U13 võistkonna koosseis:
Ekke Paivel
Joosep Luht
Silver Kindel
Ragnar Ots
Oliver Laul
Rico Veskis
Marek Koppel
Risto Truumees
Karl Allikmaa
Renar Klee
Martin Pint 

13. korda noortega Lahti turniiril osalenud treener Mati Rüütel kommenteerib turniiril osalemist: "Kuna oleme sel hooajal Balti liigas kogemusi hankinud ja kohtunud päris tugevate tiimidega, siis otsustasime ka Lahtis mängida tugevamas konkurentsis. 6-st mängust 4 olid meile väga head, kus olime oma konkurentidele enam-vähem võrdsed vastased ning korra kaotasime ka 1 punktiga. Natukene jääb kripeldama, et saime täiskoosseisus mängida vaid esimesel päeval, sest väikesed vigastused ja haigused hõrendasid meie ridu. Vaatamata sellele, et me võitu ei saanud oleme turniiriga rahul, nägime ära kustkohast king kõige enam pigistab ja teame mida teha, et edaspidi edukamad olla". 


U14 võistkonna koosseis:
Kert Mattias Naaber
Miikael Mõttus
Jürgen Saksakulm
Jarko Liitmäe
Anri Pere
Kristofer Vallau
Krister Naaber
Andero Niits
Robin Kahest
Uku Rüütel
Oskar Joosep Metsla

Tuhat tänu meie headele toetajatele:
Vöimalus MTÜ, AT Sim,  Muhu Vallavalitsus,  Eesti Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupp.