Meie U-16 poiste korvpallihooaeg oli vaatamata sellele, et tavapärasest lühem, siiski sisutihe ja põnev ning igati korda läinud. Poiste treenituse pärast muretsevad selles vanuseklassis vennad Rüütlid, ehk Mati ja Margo.  Alustasime hooaega traditsiooniliselt augusti lõpus Valmiera Summer Cup turniiriga, kus alati tugevad vastased ning armu ei anta. Nii mõnigi meie mängija sai aru, et sellel tasemel mängimiseks on vaja tõsisemat suhtumist, eelkõige suvist ettevalmistust silmas pidades ja oli ka neid kellel see turniir ilmselt mänguisu mõneks ajaks ära võttis.

Kuna meil on võistkonnas üsnagi erineval tasemel mängijaid, siis nende arendamiseks on vaja hooaja jooksul ka erineval tasemel võistlusi. Eesti meistrivõistlustel mängisime me 3. divisjonis, ehk kõige madalamas sarjas ning koos KK Pärnu poistega U16 Balti liigas, kus tase kõrgem.

Septembris oli meil esmakordselt au korraldada ka Balti liiga esimene etapp Orissaares. Poistel oli hea võimalus kodupubliku ees mängida ning kohalikud inimesed said ka aimu, mis see BBBL on ja millised võistkonnad seal mängivad.

Oktoobris lahkus üks meie liidritest ehk Tormi Joonatan Metsla Itaaliasse Pistoia korvpalliakadeemiasse ning kas see või mõni muu sündmus võttis paarilt poisilt suisa korvpalli isu ära ning olime hetkeks päris raskes seisus. Õnneks oli meil Eesti meistrivõistluste tarvis võtta abimehi Muhu saarelt, kes ilusasti sellel tasemel hakkama said ning võistkonda sulandusid ja meid tugevdasid.

Kokku jõudsime 3. divisjonis mängida 8 mängu, millest 5 võitsime. Head meelt teeb mõnede poiste tõsine suhtumine ning sellega kaasnev areng. Ka füüsilises plaanis hakkab nii mõnigi poiss korvpallurit meenutama. U-14 sarjas 2 aastat tagasi olime sama tiimiga mängides üsnagi lühikesekasvuline võistkond, kuid praegu pigem üsnagi pikk tiim, kuna meil on võistkonnas 2 poissi üle 195 cm pikad.

Balti liiga mõistes olime me pikkuselt korralik võistkond aga oskustelt veel mitte, kuna meie saldoks jäi 1 võit ja 14 kaotust. Sukeldudes BBBL -i statistikasse võib võistkondlikus plaanis olla rahul lauavõitlusega kaitses (4. koht 28 võistkonna hulgas), vabavisete protsendiga (62,9% ja 4. koht) ja visete blokeerimisega (3,73 ja 1. koht). Meie miinuseks on visete tabavus (kolmeste % on 15,9 ja oleme eelviimased selle näitajaga), pallikaotused ja aktiivsuse puudumine ründelauas. Individuaalses plaanis positiivse poole pealt oli Eke Rüütel liiga parim visete blokeerija, tehes seda 13 mängus 25 korda.

Vaatamata raskustele BBBL-i konkurentsis olid need 2 viimast hooaega väga õpetlikud. Rõõm oli näha, et Orissaare ja Pärnu poisid kasvasid selle ajaga üheks võistkonnaks ning said headeks sõpradeks. Olime kokkuhoidev tiim ning saime hindamatuid kogemusi. Vägagi õpetlik oli see aeg ka treeneritele ning saadud kogemused ja teadmised saame panna juba järgmistel hooaegadel praktikasse.

Treener
Mati Rüütel