ARMAS SPORDISÕBER!
 „Ma suudan leppida ebaõnnestumisega, kõik ebaõnnestuvad vahel, kuid ma ei suuda leppida mittepüüdmisega või mitteüritamisega.“
Michael Jordan. 

On rõõm tõdeda, et muutuste rohke 2015 aasta oli Orissaarele sportlikus mõttes edukas: meie sportlased said end erinevatel võistlustel- ka rahvusvahelistel- proovile panna, mitmel üritusel olid osalejate rekordarvud, meile spordilaagrisse tulijad jagasid kiidusõnu ja broneeriti laagriaegu ka järgmiseks suveks. 
Orissaare Spordi jätkusuutliku spordiarendustöö tulemusena on Orissaare Sport muutunud ühtseks terviklikuks klubisüsteemiks, kus treenivad ja omandavad teadmisi harrastus- ja võistlussportlased, täiskasvanud ja noored. Orissaare valla spordile lisab suurt väärtust oma spordikool.
Aastal 2015 on spordiharrastajate hulk jätkuvalt tõusutrendil. Aastalõpu seisuga on spordikooli treeningutes ja ringides kokku 107 õpilast ja igapäevaste täiskasvanud treenijate arv ületab saja harrastaja piiri. Väikese valla kohta on Orissaarel suur spordialade valik nii võistlussportlastele kui ka harrastajatele. Üha enam leiavad uued asjaarmastajad aega oma enese tervise eest hoolt kanda, kasutades järjepidevalt Orissaare Spordi treeninguid ja teenuseid.
 Au ja kiitus siinkohal Orissaare tublidele treeneritele ja õpetajatele, kes annavad oma igapäevatööga suure panuse selleks, et meie vallale ja Eesti riigile kasvaksid tublid ja terved kodanikud. 
 iluvõimlemise ja aeroobika treener Tiina Käen 
 korvpalli treener Mati Rüütel 
 korvpalli treener Andre Kuntsel 
 korvpalli treener Margo Rüütel 
 kergejõustiku treener Elo Lember 
 kergejõustiku treener Endel Tustit 
 maadlus treener Tiit Uspenski 
 kulturismi, jõusaali ja laste treener Raimo Tamm 
 iluvõimlemise abitreener Mai Kallas 
 sulgpalli treener Riina Otsason 
 tüdrukute jalgpalli treener Kateriin Kuusk 
 Pilatese treener Vika Viss 
 Tai Poksi treener Karmo Jaadla 

Suured tänud kuuluvad veel tublidele Orissaare Spordihoone töötajatele: Andres Tüür, Tiit Uspenski, Helen Pihl, Anu Mölder, Mai Kallas, Liisi Miller, Kristiina Ratasepp 

Aastal 2015 oli Orissaare koolispordi suurimaks kordaminekuks TV 10 olümpiastardi võistlusel II koht. Jätkuvalt on Orissaare Gümnaasium TV 10 olümpiastarti võistlussarjas kõige edukam kool Eestis. 1.-3. klassi poisid saavutasid üle-eestilisel Dumle rahvastepalli võistlusel I koha ja 4.-5. kl poisid samal võistlusel III koha. 2 Noortespordis tasub märkimist noorkorvpallurite osalemine rahvusvahelistel korvpalliturniiridel Easter Tournament Soomes ja Salva Basket Cup’il Tartus. Noorkorvpallurid osalevad U12 ja U14 Eesti MV-el. Oleme Orissaare spordihoones korraldanud mitmeid noorte EMV etappe. 
Häid tulemusi on näidanud noored maadlejad, kes osalesid edukalt mitmel maadlusvõistlusel - Gustav Vahari memoriaalil saavutasid Karli Kaal (-35 kg ) III koha ja Gregor-Andreas Amelkin (+50 kg) III koht
 Täiskasvanute spordis tuleb esile tõsta meeste korvpallis saavutatud Saaremaa meistritiitlit. Karjääri edukaim aasta oli motokrossisõitjal Rogert Roomil. 2015 saavutused: EHKK sarja hooaja üldvõitja A-võistlusklassis (kõrgeim ehk nö profiklass). Soome meistrivõistluste etappide kokkuvõttes MX 1 masinaklassis 15.koht ning EHKK etappide parimad saavutused eraldi väljatoodult: esikoht Rakvere etapil, teine koht Põlgastes ja kolmas koht Jõgeval. EHKK sarja hooaja 2015 kokkuvõtval üritusel anti üle võitjakarikas ja premeeriti Rogertit 1000 eurose tšekiga motovarustuse soetamiseks. 10.-12. juuli toimusid Kuressaares 14. Eestimaa suvemängud, kus oli ca 3200 osalejat. Orissaare vald saavutas väiksemate valdade (kuni 2000 elanikku) arvestuses kokkuvõttes 4. koha ja kõikide valdade arvestuses 17. koha. Supertulemuse tegi orissaarlane Villu Vakra 3. oktoobril toimunud maailma mainekaima täispika triatloni maailmameistrivõistlustel ehk Hawaii Ironman’il, kus ta ajaga 9.35.01 saavutas eestlastest parimana 132. koha! Laagrilisi on tänavu Orissaares käinud üle 250, kes ühtekokku ööbisid siin ligi tuhat ööd. 
Turismi sporditegevustega sidumine on hea viis turismimajanduse arengule tervikuna panus anda. See aitab positiivselt kaasa ka teiste valdkondade ja elukeskkonna atraktiivsemaks muutmisele Orissaare rahva endi ja meie külaliste jaoks. 2015 a jätkusid Orissaares traditsiooniks muutunud spordiüritused: 
1. Erinevad korvpalli võistlused (Saare maakonna MV, Eesti MV,U12 EMV etapid) 
2. Jätkus 2011 aastal Mati Rüüteli poolt ellukutsutud Ida-Saaremaa koolidele mõeldud võistlussari lastele. Võistlussarjas osaleb kokku üle saja lapse. Orissaarest, Tornimäelt, Muhust, Kahtlast ja Valjalast.
 3. Väikese väina avaveeujumist on peetud juba 22 korda. Korraldusmeeskonda kuuluvad Asta ja Peep Kesküla ning alates 2010. aastast ka Muhu ja Orissaare vald. Tänavu ujus üle väina 115 inimest. Kiirem mees oli taas Andres Olvik ning kiirem naine Meribel Saar. Avaveeujumise suursponsor on Saaremaa Sepad.  
4. Orissaare triatlon, mis on peakorraldaja Andre Kuntsel’i käe all ellu kutsutud, toimus tänavu üheksandat korda. Orissaare triatlon on juba viiendat aastat Eesti Triatloni Liidu kalendris arvestatavaks võistluseks. 2015 aastal osalesid Orissaare triatloni mitmed Eesti triatleetide paremikku kuuluvad sportlased. Orissaare 10. Triatlon toimub 9. juulil 2016! 
5. Tammetõrumängud on pikkade traditsioonidega võistlus, mis mõeldud lastele. Mängude ellukutsuja on tänaseks meie hulgast lahkunud üle Eesti tuntud sporditegelane Ilmar Kivi. Tänaseks jätkavad Tammetõrumängude korraldamise traditsioone perekond Kivi, Viss ja Treiel ühiselt. 
6. Ülemaailmsete Käimispäevade raames toimus kuuendat aastat järjest Orissaare Sügismatk ja sügisjooks. Koos lastejooksuga osales tänavu ligi 130 inimest. 
7. Jätkus 2010. aastal ellu kutsutud Saare- ja Muhumaa lasteaedade spordipäev. Kokku osales kaheksa lasteaeda (100 last). Lasteaedade spordipäev toimus koostöös Muhu ja Orissaare vallaga. Kohtunikena tegutsesid Milvi Viss, Andre Kuntsel, Margo Rüütel, Liisi Miller. Toetajad: AS Kalev, OÜ Elektrum ja OÜ Saaremaa Vesi 
8. Jätkuvad eakatele mõeldud spordivõistlused koostöös MTÜ Orissaare Tugikeskusega, mille eesotsas on Maaja Vabrit. Viiendat aastat järjest selgitame välja ka Orissaare valla eakate meistri saapaviskes ja vildiviskes. Kiiremad mehed: Jorma Härmsalu, Koit Uus ja Indrek Saaremäel ja kiiremad naised: Maria Jänese ning Kaire Matson Eakate tervisepäev. Ants Tappel 4
9. Jätkus koostöö Eesti Kulturismi ja Fitnessi liiduga. Peale eriti õnnestunud koostööprojekti Athetic Fitness 2011, toimub igal suvel Ott Kiivika eestvedamisel Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu suvelaager Fit Camp Orissaares. 
10. Juba mitmendat suve saavad Illiku laiu päevade ajal Träxi Rannavolle väljakul kokku võrkpallihuvilised ja peavad maha toreda turniiri. 
11. Spordikooli koolivaheaja laagrid toimuvad alates 2014 aastast ja on saanud osaks meie igapäeva töös. Laagrites osaleb u 40 last, Orissaarest, Muhust ja kaugemaltki. 
12. 2010. aastal MTÜ Orissaare Sport ja Kaire Nurja poolt algatatud Eesti Saarte vahelise spordialase koostöö tulemusel said alguse Eesti Saarte kergejõustiku meistrivõistlused. Neljandat korda toimunud mängud peeti Muhu saarel. Alade valik oli suur ja kokku osales 5 saart ja ligi 200 sportlast. Peale kergejõustiku toimusid mõõduvõtud ka korvpallis, tennises, petankis, ranna-volles ja mälumängus. 
13. Neljandat aastat korraldati Raimo Tamme eestvedamisel Saaremaa lahtised MV ja teist aastat Eesti Karikavõistlused lamades surumises, mis tõi tänavu kokku tõelise plejaadi raskejõustiklasi. 
14. Varasügisel toimus mitme-etapiline liikumissari: "Liikumine teeb terveks ja rõõmsaks!" mille käigus toimus mitu toredat üritust: sõideti jalgratastel Pöide terviserajale kus mängiti disc golfi, toimus valikorjenteerumine „Tunne Orissaaret“ ja Rene Meimeri juhendamisel saadi osa kepikõnni koolitusest. Sarja rahastati EL programmist „Tervislike valikuid toetavad meetmed“ 
15. Tänavu oktoobris toimus Orissaare sügisene tervisepäev, kus oli kavas haarav toitumisloeng Mirko Miilitsalt, elevust tekitav kehakoostise mõõtmine ning TRX treeningvahendi baaskoolitus. Päeva rahastus samuti EL programmist „Tervislike valikuid toetavad meetmed“ 
16. Südamenädala traditsiooniline liikumispäev „Sinu sammud loevad“ toimus tänavu Orissaare lähiümbruses 5 km pikkusel rajal. 
17. Jätkus spordialane koostöö Eesti suurte spordiklubidega Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, Tartu Kalev ja Pärnu Korvpalliklubi. 
18. Jätkub koostöö Kaitseliidu Saaremaa Malevaga, mille tulemusel hakkas MTÜ Orissaare Sport koordineerima Ida-Saaremaal Kaitseliidu noorte sporditööd. Järgmisel 2016. aastal ootavad Orissaare spordisõpru ees mitmed huvitavad spordiüritused - kus on võimalik ise kaasa lüüa ja kui ka suurüritusi kõrvalt jälgida. 
Rõõmsat meelt ja ilusat aasta lõppu! 
Teie spordijuht Andla Rüütel

Loe edasi aastaraamatust! KLIKI