Tere, lugupeetud spordisõber!

Orissaare Sport pakkus Spartakiaadil maailmameistritele tugevat konkurentsi. Järgnevalt annangi lühikese ülevaate reedesest meeleolukast spordipäevast.

Orissaare legendaarsel tammega staadionil võistlesid spordiklubide võistkonnad lõbus-sportlikel spordialadel. Eesti suurimate spordiklubidega koos võistles ka Orissaare spordiklubi võistkond, kes näitas nii mõnelgi alal mandrimeestele koha kätte.

Orissaares toimub juba 4. aastat järjest Eesti Kulturismi- ja Fitnessiliidu suvelaager Fit.Camp, mille teemaks on sel korral rannafitness. Rannafitness on ala, kus näidatakse meeste ja naiste sportlikku vormi ja kehailu - ei hinnata suurt lihasmassi vaid mõõdukat toonuses muskulatuuri. Laagri raames toimuvad koolitused ja tehakse palju trenni, aga unustada ei saa ka meelelahutuslikku poolt.

Reedel 18. juunil peeti maha traditsiooniks saanud Spordiklubide Spartakiaad- kogu päev täis sportlikke ja lõbusaid võistlusi. Spartakiaadil osalesid 5-liikmeliste võistkondadega, kus 3 meest ja 2 naist, Sparta Spordiselts, Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, Reval Sport, külalised Soomest ning oma võistkonna oli välja pannud ka Orissaare Sport. Mõõtu võeti kuuel spordialal: sangpommi surumine, rahvaste pall pushpalliga, meeskondlik teatevõistlus, armlifting (käsivarrelihaste tugevus), köievedu ja rühmvõimlemine. Kogu võistlus peeti vanakooli stiilis ja vastavas riietuses.

Parimaks ja sportlikumaks spordiklubiks tituleeriti spordiklubi Reval Sport. Teiseks jäi TÜ ASK ja kolmandale kohale tuli võistkond Põdrad ja Kitseke. Väga tugevat konkurentsi pakkusid ka kohalikud poisid ja tüdrukud Orissaare spordiklubist. Kahel alal kuuest näidati paremuselt tugevat teist tulemust. Armliftingus jäädi liidrile (Reval Sport) alla vaid viie kilogrammiga. Saarlaste rahvusalal köieveos näitasid Orissaare noored sportlased oma sitkust ja taas oldi paremad nii Spartast, TÜ ASK-ist kui põhjanaabrite võistkonnast. Kokkuvõttes saavutas Orissaare auväärse viienda koha, jäädes neljandast kohast maha vaid kahe punktiga. 

Võistlus toimus Ott Kiivikas nimelise rändauhinna „Oti Hantel“ peale. See on ligi 40 kilogrammi kaaluv auhind, mille peal on Ott Kiivika esimene hantel ja mille on valmistanud sepp Heiko Jelle. Omapoolse tänu- ja tunnustusavalduse nii võitjatele kui võistluse korraldajale Ott Kiivikasele tegi ka Orissaare Sport koos oma toetajatega.

Traditsiooniks saanud Kulturismi- ja Fitnessiliidu suvelaagrit Fit.Camp ja Spordiklubide Spartakiaadi plaanitakse Orissaares korraldada ka tuleval aastal. Osalema oodatakse veelgi rohkem võistkondi, eriti on oodatud kohalikud Saaremaa võistkonnad, et suurte spordiklubidega mõõtu võtta. Spordialad tulevad samad, mis selgi aastal – niisiis on teada, mida tuleb harjutama hakata. Kohtumiseni 17.juulil Spordiklubide Spartakiaadil 2015. Näitame neile, mis puust on Saarlased tehtud!

Laagri võõrustaja Orissaare Sport tänab abi eest Spartakiaadi korraldamisel:
Orissaare Pritsukas
Igor Raadel
Artwood OÜ 
Kuninguste Talupood


http://forums.fitness.ee/index.php?%2Ftopic%2F33750-rannafitness-fitcamp-14-20-juuli-2014-reportaaz%2Fpage-83#entry400958

http://www.fitness.ee/uudis/5982/pildid-ja-video-spordiklubide-spartakiaadi-voitjaks-tuli-teist-aastat-jarjest-revalsport

Päikeselist ja sportlikku suve jätku!
Liisi Miller