Muhu kooli õpetaja ja Orissaare korvpallitreeneri poolt ellu kutsutud Ida-Saaremaa võistlussarja  neljas etapp andis kinnitust sellele, et võistlussari on laste hulgas väga populaarne ja võistlusi oodatakse suure huviga.
Eile Orissaares toimunud Ida Saaremaa võistlussarja neljandal etapil osales kokku 45 last neljast koolist. Seekordne võistlus peeti rahvusvahelise kergejõustiku liidu programmi "Kids Athletic" järgi. Eesti kergejõustiku liidu vahendusel on Eesti viiele piirkonnale antud laste kergejõustiku edendamiseks spetsiaalne varustuse kott. Saaremaa piirkonna  laste kergejõustiku vahendite koordinaator on MTÜ Orissaare Sport. Programmi alusel toimunud võistluspäev oli erakordselt emotsionaalne ja eriline. Võistluste eesmärk oli lastevahelise sõpruse ja koostöö ning kergejõustiku kui mitmekülgse spordiala propageerimine. Võisteldi segavõistkondades ja kuuel erineval alal: 
  • Vormel 1 jooks (takistustega ringrada) - tõkke ja kiirjooksu õpetus
  • Teibaga kaugushüpe - teivashüppe algõpetus
  • Vortexi (noole) vise - odaviske algõpetus
  • Topispalli vise põlvedelt - oda ja palliviske algõpetus
  • Ristkeks - koordinatsiooni ja hüppevõime arendamine
  • 7-min kestvusjooks pallidega - vastupidavuse arendamine
Võistluspäeva lõpuks kadusid koolidevahelised piirid.  Järgmine Ida-Saaremaa võistlus toimub juba sellel kolmapäeval Muhu spordihallis kell 15.00.

Vaata pilte Facebookist: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151357431153053.1073741827.359808968052&type=3
    

Täname abi ja toetuse eest:

Eesti Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupp, Kai Link, Ly Link, Margo Rüütel, Mai Kallas, Andre Kuntsel, Andla Rüütel, Mati Rüütel, Kaire Nurja

Võistlus on kajastatud ka Eesti Kergejõustikuliidu lehel:

http://www.ekjl.ee/lisaleht/ida_saaremaa_koolide_laste_kergejoustiku_voistluspaev