11.00 Liis Arula treening: VormiLihasedTrimmi
Mõnus treening, mis algab soojendusliikumisega aktiveerimaks liigesed ja lihased eelseisvateks harjutusteks.
Harjutused on jagatud 3-e plokki: alakeha, ülakeha ja kerelihased ning neid sooritatakse järjest, mis muudab treeningu eriti tõhusaks rasvapõletuseks samal ajal vormides lihaseid.
Treening sobib hästi igal tasemel harrastajale, kuna treeningvahendi raskuse saab ise komplekteerida.
Tule treeningusse mugava sportliku riietusega, jalga spordijalatsid, kaasa väike rätik ja joogipudel.

Liis Arula/TrenniElamus
Pika-ajalise kogemusega rühma- ja personaaltreener. Töötab Tallinnas Golden Club-is ja TrenniElamuse PilateseToas.
Suve-orissaarlane

Liikumine pakub head naudingut ja annab energiat juurde.

https://www.facebook.com/events/309239083244385/

13.00 etendus „MA OLEN PAKS!”

Autorid: Piret Eesmaa, Auri Jürna

Tervisest rääkides mõtleme ikka üldiselt kehahädadest. Vähem räägime vaimsest tervisest. Just seda teemat puudutab seekord Orissaare Tervisepäev koos etendusega "Ma olen paks!".
Mitu korda oled seda lauset kuulnud? Mitu korda ise öelnud? Mis tunne see tegelikult on?
Keegi ei ütle “Ma olen paks!” lihtsalt niisama. Selle lause taga on alati midagi katkist. Sageli on selleks normaalse, intelligentse inimese ülitundlik sotsiaalne närv, mis tajub liigset survet teistele meeldida ja sel eesmärgil teatud moel välja näha.
Meid ümbritsevad pidevalt õpetused, kuidas alla võtta. Pildid ühtmoodi kehadest, mis teistsugused kehad valeks kuulutavad. Ja nii me veedamegi oma päevi “õige” keha poole püüeldes — trenn, toit, salatrikid, imenipid. Keerutame peegli ees ja otsime riideid, mis “valed” vormid varjaks. Katsetame poose, et “õigem” välja näha. Sest see peaks meid õnnelikuks tegema. “Õige” kehaga oleksime rõõmsad, edukad ja armastatud. Kuid tegelikkuses, oma keha pidevalt kritiseerides ja “valeks” tunnistades me vaid hävitame iseend tükk-haaval, vabatahtlikult. Me lammutame oma Mina, lõigume selle pisikesteks tükkideks ja lahustame need oma ettekujutuses “õigest”.

Just sellest räägibki lavastus “Ma olen paks!”. See on isiklik lugu sellest, kui katki võib olla üks terve inimene. Naine või mees, noor või vana, XS või XL.
Etendus kestab ligikaudu 50 minutit ja sellele järgneb vestlus.

https://www.facebook.com/events/316601049146596/

Osalemine on tasuta. Sündmust rahastatakse Tervisearengu Instituudi programmi "Rahvastiku tervise arengukava 2009-2020" vahenditest.