ALVER KIVI
saaremaasport.ee

Eesti meeste korvpallimeistrivõistluste teise liiga esimeses play-off ringis alistas Orissaare Rock kolmandas otsustavas kohtumises võõrsil Postimehe 81:78.

Rock alustas mängu mitte just kõige paremini ja kaotas poolaja 36:42. Treener Mati Rüütel ütles, et mehed tundusid sõidust pisut uimased. „Aga meie maa-ala kaitse ei toiminud ka kõige paremini,“ lausus ta.

Kolmandal veerandil mindi üle maa-ala kaitsele ja see võideti koguni 30:7. „Meie kaitse võttis neil hoo maha,“ rääkis Mati Rüütel. „Me mängime sellist maa-ala ja mees-mehe kooslust, mis ajab vastased segadusse. Saime selle pealt ka oma rünnaku käima ja visked läksid väga hästi sisse. Nad lubasid meid ka kaugelt visata.“

Paraku lasti väljakuperemeestel end koguda ja nad võitsid neljanda veerandi 29:15, tehes kohtumise lõpu põnevaks. „Meid kammitses vist pisut ka juba võidumõte,“ leidis Rüütel, lisades, et eriti andis see tunda vabavisetel, sest 12-st visati sisse vaid 4.

Järgmises ringis on Orissaare Rocki vastane Jõhvi/Hito. „Neil on head ja tehnilised mängijad, kes oskavad hästi visata. Kui nad maha saame on meil võimalus,“ märkis Mati Rüütel.

Meeskonna resultatiivseimad oli Alar Hiis 20 ja Härmo Lambut 19 punktiga.