Käesolev aeg paneb meid ümber hindama oma väärtuseid ja harjumusi. Ühiskonnas toimuv annab meile selgelt mõista kui olulisel kohal on hea tervis ja liikumine. Kuna piirangud on inimestelt ära võtnud suurel hulgal sportimisvõimalusi sisetingimustes, on järjest enam vaja luua lisa võimalusi vabas õhus liikumiseks! Muudetavate raskustega välijõusaal Orissaare tervisepargis looks võimaluse nii lastele, noortele, täiskasvanutele kui ka eakatele, et oma tervise ja liikumise eest hoolt kanda.

Idee kätkeb endas olemasoleva tervisepargi ja korvpalliväljaku edasiarendust, mis looks vallarahvale uue võimaluse välitingimustes treenimiseks ning viirusest lähtuvalt arendaks Orissaare tervisespordi tegemise võimalusi vabas õhus.

Omnigym seadmed on loodud ja testitud Skandinaavia maade ilmastikutingimusi arvestades ning on kasutatavad aastaringselt. Kõrge multifunktsionaalsus väljendub raskuste ja kõrguste lihtsas muudetavuses. Jõuseadmed on turvalised ja kasutatavad alates noorukitest kuni kõrge vanuseni. Jõulinnak sobib kasutamiseks noortele, kes sisustavad oma vaba aega pargis ja korvpalliväljakul, ning kellele välijõusaal loob lisavõimalusi kehaliste võimete arendamiseks. Orissaare Gümnaasiumi õpilased ja õpetajad saavad välijõusaali kasutada kehalise tundide läbiviimiseks, ning Orissaare Spordiklubi treenerite ja treenitavatele muudab jõulinnak treeningud mitmekülgsemaks, luues väljas treenimiseks võrdväärsed võimalused sisejõusaali omadega. 

Lisaks sellele, et välistingimustes kasutatavad treeningseadmed on sisejõusaali võimalustega, on need ka kasutajasõbralikud ja turvalised, tagades kogu keha treeningu. Sealjuures sobib Omnigym välijõusaal erineva ettevalmistusega treenijaile. See hõlbustaks ka kohalike harrastus- ja tervisesportlaste võimalusi, kes saavad oma senised treeninguid välijõusaalis efektiivsemaks muuta. Välijõusaali treeningseadme küljes on õpetus koos lihasgruppidega ning QR-koodi abil avaneva harjutusvideoga, mis muudab iseseisva treenimise seal lihtsaks ja turvaliseks. Tänu turvaliselt ja lihtsalt muudetavatele raskustele saavad jõulinnaku vahendeid kasutada ka valla eakad.


Jõulinnak kujutaks endast kolme Omnigym seadet: kükipinki, rinnaltsurumuspinki ja kerepinki. Omnigym kükipingil on inimesel võimalik lisaks jõutõstealale - kükkidele sooritada ka õlatõsteid rinnalt ja kukla tagant turjalt, samuti pöiatõste harjutusi. Koormust saavad lisaks tuhara ja reielihastele ka õla,- biitsepsi-, käsivarre-, triitsepsi- ja säärelihased. Rinnaltsurumispingil on inimesel võimalik lisaks rinnalt surumisele sooritada harjutusi ka trapetsile, teostada jõutõstmise ala -jõutõmmet (deadlift) ning pingil selili olles ja kangi käepidemetest kinni hoides ka kõhulihaseid koormavaid jalatõsteid. Tänu lisaharjutustele saavad lisaks rinnalihastele koormust biitsepsid, trapetsilihased, reielihased, kõhulihased ja seljalihased. Omnigym kerepink võimaldab teha erinevaid harjutusi ülakeha ja käelihaste tugevdamiseks ning arendada samal ajal ka kõhulihased, alaselja, selja keskosa ja ülaselja lihased. Kerepingile on võimalik lisada ka lõuatõmbekang. Valitud jõuseadmed tagavad kogu keha treeningu.

Veel Infoks:

Tallinna linn tegi 2021 aasta augustis valmivasse Baltimaade suurimasse vabaaja parki - Tondiraba Parki kahe XL mõõdus välijõuväljaku. Valikut tehes võeti arvesse Eesti esikulturisti Ott Kiivikase ekspertarvamus, kus ta tunnistab, et hetkel on saadaolevatest välijõuväljaku seadmetest parimaks hinna ja kvaliteedi suhet omavateks Omnigym välijõuväljaku seadmed.

Kui ka Sina leida, et Omnigym välijõuväljaku seadmed looksid Orissaare vallarahvale lisa võimalused sportimiseks ning arendaksid viirusest lähtuvalt Orissaare tervisespordi tegemise võimalusi vabas õhus, siis anna projektile oma hääl siin! 

https://saaremaa.volis.ee/gvolis/osale/view/458?ettepanek=41775&kid=339696